Meta

Kategoriler


Eskiden çok sevdiğim bir sitede vardı: Tamamen boş, fonksiyonu olmayan bir buton :) "stress tuşunda anlam arayan varsa, derhal siteyi terketsin..."


Olayı abartmamak lazım tabi:


View Ertürk İhsan Limon's profile on LinkedIn


Red Hat Certified Engineer


VCP5 Certified


Bitti..

An itibariyle ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği’nden mezun olmuş ve akademik hayatıma nokta koymuş bulunuyorum. Bu süreci keyifli kılan herkese sonsuz teşekkürlerimle..

warcry of the last battle

“Hold your ground! Sons of Gondor, of Rohan, my brothers. I see in your eyes the same fear that would take the heart of me. A day may come when the courage of men fails, when we forsake our friends and break all bonds of fellowship, but it is not this day! An hour of woes and shattered shields, when the age of men comes crashing down, but it is not this day! This day we fight! By all that you hold dear on this good Earth, I bid you stand, Men of the West!”

Aragorn, Lord of the Rings: Return of the King

finallerden sonra görüşmek üzere..

Taşındık..

Artık İsa Demiray 135’teyim.. 11 yıllık yurt maceramı güzel bir ortamda noktalayayım dedim.. Gökhan’a da teşekkürler bu arada 🙂

Update’den bile hayır yok..

ODTÜ Anasayfasından trajikomik bir duyuru:

“Microsoft tarafından geçtiğimiz aylarda çıkarılan KB911280 (MS06-025) kodlu güncelleme bilgisayara yüklendikten sonra çevirmeli ağ bağlantısında soruna neden olabilmektedir. Microsoft’un güncelleme ile ilgili yaptığı duyuruda, çevirmeli ağ bağlantısı kullanan kullanıcıların, bu güncellemeyi yeni yaması çıkıncaya kadar yapmamaları önerilmektedir. Eğer güncelleme yapıldıysa ve çevirmeli ağ bağlantısı cevap vermiyorsa, Program Ekle/Kaldır arayüzünden “Güncellemeleri göster” seçeneği işaretlenerek KB911280 kodlu güncelleştirmenin kaldırması gerekmektedir.

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya http://support.microsoft.com/kb/911280 adresinden ulaşılabilmektedir.”

Windows ve yedinci türevi..

Windows aradaki SE’leri saymazsak 3.1, 95, 98, Me, 2000 ve XP’den (nam-ı diğer Whistler) sonra yedinci türevi olan Vista (nam-ı diğer Longhorn) ile karşımıza gelmek üzere.. Hatta Beta 2, 23 Mayıs itibariyle MSDN ve TechNet’in testine açılmış durumda..

Devamı burada…

ODTÜlüye her gün şenlik..

Şenliğin ilk iki günü soğuk hava, havanın azizliğine uğrayan Hüsnü Şenlendirici(!) ve güzelim Makber’i bile techno’ya çevirip söyleyerek ODTÜ’deki hayran kitlesini kaybeden Sertab Erener nedeniyle vasatın üstüne çıkamadı. Ayrıca iki laptop ve bir Fernando olmadan da kaliteli dijital müzik yapılabileceğini arkadaşım Gökhan’dan biliyordum, bir kere daha anlamış oldum. 10 dakika dayanabildiğimiz Sertab’ın ardından oynanan bilardo bile daha eğlenceli gelmişti nedense..

Sağolsun Yeni Türkü gelip bu kötü gidişe bir dur dedi. “Deeeeestiiiinaaaaa!!!” diye tek bir ağızdan haykıran güruhu konseri sabote etmeye çalışan ODTÜ görevlileri bile durduramadı. Gece 11’e kadar süren konser, “Seneye de gelseler keşke!” dilekleriyle noktalandı. Ertesi gün programı gayet uzun süren iki alt grup “Herhalde Demir Demirkan çıkmayacak” yorumlarına neden oldu, kalabalığın spekülasyona yenilen küçük bir kısmı kendine yeni bir eğlence aramaya gitti. 21.15 civarında sahne alan Demir Demirkan sabırla bekleyenlere “Evet, o Türkiye’deki en iyi gitarist!” dedirtti. Konser hakkında “Kötüydü” yorumunu ise sadece şarkıları bilmeyip sıkılanlardan duydum. Ses tellerimi statta bırakıp istemeye istemeye yurdun yolunu tuttum.

Tam dedik Şenlik bitti, normal hayatlarımıza geri dönüyoruz, finaller, projeler vs… ODTÜ’yü KoçFest ve gnctrkcll bastı. Bir set de Mor ve Ötesi, Vega, Kargo dinleyin dediler. Şenlik iyi hoş da bunca şeyden sonra “Gidene kadar başka Fest gelecek mi?” diye demeden edemiyor insan..

StaJ#1-2

5-30 Haziran için Siemens’teki stajımı ayarladım sonunda.. 3-28 Temmuz’da da İTÜ KOSGEB’deki Airties‘dayım.. 2 senedir ödül alan ADSL modem üreticisi. Ben de RT-110 modeline sahibim ve tavsiye ederim. İnşallah bu yaz orada VoIP ve gömülü Linux üzerine çalışacağım. Bekle beni İstanbul, geri dönüyorum 😀

ODTÜ Bahar Şenliği 2006

Bu sene 3-6 Mayıs arasında Uluslararası Gençlik, İzcilik, Genç Yazarlar, Avrasya Toplulukları ve Öğrenci Temsilcileri Kurulu tarafından düzenlenecek şenliğimizde Yeni Türkü, Hüsnü Şenlendirici ve Sertab Erener’in sahne alacağı söyleniyor.. Bu isimler haliyle Dream Theater, Metallica, Madonna gibi olasılıklardan daha gerçekçi. 🙂 Finallerin bitişini kutlamak için 26’sında SaklıKent’e gidip Apocalyptica’ya da bi hoşgeldiniz demek lazım aslında.. Panayır alanı konser programı ise şöyleymiş (ek$i‘nin yalancısıyım) :

Devamı burada…

aptitude suicide

Dün akşam IEEE Sistem’le server yedeklerken Kerem sayesinde müthiş bir Linux komutu öğrendim. Format atmadan sistemi öldürmek için birebir: aptitude suicide.. Şaka bi yana esas komedi benim duman olmuş kafayla “Hakkat?” sorusunu sormam oldu.. Ahmet de bana yemek siparişi konulu aşağıdaki diyaloğuyla destek verdi:

Gökhan: Telefon etsenize olm adamlara..
Ahmet: Ya olm internet yok..

5. Linux ve Özgür Yazılım Şenliği

Özgür Şenlik

…ODTÜ Kültür Kongre Merkezi’nde 🙂